PDA

Zobacz pełną wersję : Kamek wegetarianin



Plusza
03-04-2012, 11:10
Nasz kamek ostatnio zwariowal i przestaly mu smakowac swierszcze. Je je bardzo niechetnie i woli mlecza albo salate niz robala :/ Martwi to nas i nie wiemy co sie dzieje, a moj chlopak probowal juz mu podawac rozne rodzaje swierszczy zeby znalezc te "ulubione" ale to niewiele pomoglo.

Na stronie wroclawskiego zoo znalazlam taka informacje:
"Kameleon jemeński jest bardzo żarłoczny - zjada praktycznie wszystko, co się rusza, od wielkości czterodniowej myszki: świerszcze, koniki polne, szarańczę, motyle, larwy owadów, gekony, mysie noworodki, a w naturze także pisklęta ptaków. Podstawą diety jest jednak pokarm roślinny. Zjada liście i kwiaty roślin, a także owoce, jak pomidory, brzoskwinie, banany, mandarynki, czereśnie itp."

Podstawowa dieta to pokarm roslinny? Troche zgupialam i nie wiem co o tym sadzic bo do tej pory kazdy nam mowil ze kamek powinien wsuwac tylko robale i koniec. Mamy sie zaczac wiec martwic czy nie? Czy Lunek przestawia sie na wegetarianizm? ;) I kto wlasciwie qrcze ma racje co do zywienia jemena???

xol
03-04-2012, 12:20
Podstawą diety pokarm roślinny??? Jakaś bzdura, mój np. w ogóle nie je roślin. Absolutnie, podstawą diety mają być owady! Co do utraty apetytu, to chyba były ostatnio posty na ten temat, mam wrażenie, że ostatnio kamkom coś "odbija" ;)))
Mój też przez jakiś czas nie jadł, ale wrócił mu apetyt, jak zaczął dostawać owady z łąki... Teraz je jeszcze więcej niż poprzednio!

dr Robert
04-04-2012, 05:17
Niestety to bzdury. Kameleon jemenski podobnie jak pozostałe gatunki kameleonów jest owadożerny. Rośliny to tylko dodatek i nie wszystkie osobniki go jedzą. A swoją drogą to ciekawe, że trafiliscie na takiego wegeterianina.

zielonyfrajer
08-04-2012, 15:40
owady to podstawa ale rosliny sa przysmakiem (dodatkiem) niektorych kamkow - moj je bardzo chetnie rozne owoce np. jablko i mandarynke albo brzoskwinie + salate i cykorie

Black
09-04-2012, 10:41
Jak juz jestesmy przy tym pytanku to i ja mam pytanie:
Jak podajecie swoim kamka owoce? Z reki czy na misece na dole tarra.? Bo jak wiadomo kamki siedza przewaznie u gory, przewaznie ,moj a nadol schodzi zadko chyba ze jest glodny.

Pozdrawiam!
Dawid
Kameleon;)
3City

zielonyfrajer
09-04-2012, 14:43
z reki - cieniutki plasterek jablka, brzoskwini, kawalek cykorii, salaty, itp. a on sam sobie ogryza (albo i nie jak nie ma ochoty)

Black
09-04-2012, 23:40
Dzieki za odpis;)
Pozdrawiam!

42d3e78f26a4b20d412==