PDA

Zobacz pełną wersję : UV dla Lamparta



Gacek
01-02-2012, 09:49
A mianowicie chodzi mi o naswietlenie gekona lamparciego UV jedni mowi ze cały dzien inni ze tylko 1 godzine. I jak długo naswietlac geka taka zarówka ExoTerra DAY-GLO T10.Czy moge uzywac ta zarowke jako normalna zarówke która swieci sie w terra przez 12 godzin ta zarówka emituje promienie UV.Prosze piszcie konkretne odpowiedzi.

Gacek
01-02-2012, 09:57
a dokładniej emituje promienie UVA

Nook
01-02-2012, 09:57
> A mianowicie chodzi mi o naswietlenie gekona lamparciego UV
> jedni mowi ze cały dzien inni ze tylko 1 godzine. I jak długo
> naswietlac geka taka zarówka ExoTerra DAY-GLO T10.Czy moge
> uzywac ta zarowke jako normalna zarówke która swieci sie w
> terra przez 12 godzin ta zarówka emituje promienie UV.Prosze
> piszcie konkretne odpowiedzi.


no to jak nazwa wskazuje DAY po angielsku to dzień... czyli naswietlasz codziennie zgodnie z opisem czyli 12 h - świetlowka "pali się" ciągle, nie wylaczasz jej oczywiscie 12/24 h, zresztą czy na opakowaniu nic nie pisze?

i tak bedziesz musial użyć żarówek bo świetlówka nie nagrzewa terrarium (w małym stopniu)

co do tych 1h to nie wiem kto Ci tak powiedział, można używać kwarcówki ale to wtedy raz w tygodniu 2 min.


troche można pomyśleć.. to nie boli :)

Gacek
01-02-2012, 10:52
a czy ta swietlówka UVA jest konieczna

Fryta
01-02-2012, 12:45
Day Glo wydziela jedynie UVA. Można jej uzywać przez cały dzień (12 godz na dobę). Jest to żarówka dzienna jak wskazuje nazwa.
NIE WYDZIELA UVB!!! jeżeli chciałeś jej użyć jako źródła UVB to nie nadaje sie. Z tego co sie orientuje lamparty jednak nie wymagaja UVB. Na pewno im ono nie zaszkodzi, ale i bez niego mogą świetnie żyć (przy dobrym, prawidłowym karmieniu).
UVA wpływa na samopoczucie zwierzat i powoduje iż pewne barwy w terra są lepiej oddawane (wyraźniejsze).

42d3e78f26a4b20d412==