PDA

Zobacz pełną wersję : lamparci - jak to jest z opisami



ćwiklus
30-01-2012, 17:23
zastanawiam sie ostatnio nad tym pieknookim stworkiem wiec troszke sobie czytam np. opis i artykul w pilocie gazetki terrarium i co widze dosc znacznie sie roznia tj dojrzalosc plciowa w jednym 2 lata w drugim 8 miesiecy w jednym na piasku w drugim nie na piasku nie chce podwazac autorytetow na forum ale dla mojego spokojnego sumienia jak to jest
pozdrawiam

pepre
30-01-2012, 23:46
w magazynie terrarium pisalem ze juz nawet od 8 miesiaca. to zalezy od osobnika, niektore rosna bardzo szybko, inne znacznie wolniej, temu taka rozbieznosc. samce generalnie sa wczesniej dojrzale plciowo, a samice mowi sie ze sa gotowe do zniesienia jaj gdy waza ponad 40g.

co do podloza... ja wole kokos, bo gekon go nie je. z piaskiem zawsze jest ryzyko zapchania jelit, co czesto konczy sie smiercia gada. (jest kilka osob na forum ktorym to sie tak skonczylo)

ćwiklus
31-01-2012, 12:08
dzieki bardzo teraz juz wiem ze trzeba brac na wage :) jak juz pisze to zapytam sie jeszcze o jedno, chce sobie kupic ale nie jednego wiec napewno nie 2 samce para tez nie bo samiec ja zameczy 3 samice + samiec moze ale czy 3 nie zameczy bo chce trzymac je razem w jednym terra zeby nie oddzielac ich od siebie co polecasz? a i w jakim wieku a moze przy jakiej wielkosci mozna rozpoznac plec

pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==