PDA

Zobacz pełną wersję : Dżdżownice



Sir Szajba
30-01-2012, 10:54
Czy można podać dżdżownice gekonowi lamparciemu, bylo by ciekawie bo do ciala dżdzownicy łatwo się przylepiają witaminy. Pozatym jak mam recznie podać świerszcza gekowi żeby go przyzwyczaić to sie troche boje że mnie to upierdzieli a dżdżownice są w sam raz, jestem wędkarzem i dżdżownice mi nie straszne :-)

iwona krzywkowska
31-01-2012, 01:51
Nie wiem jak gekonek ale mój kameleon nie chciał zjeść dżdżowniczki.

firia
31-01-2012, 02:37
Moja agama je bardzo lubi. Tylko nie można ich podobno zbyt dużo podawać bo może to doprowadzić do utuczenia gadzinki...
Te dżdżownice z wędkarskiego są trzymane w małych opakowaniach w bardzo dużych ilościach i dlatego są nażarte własnymi odchodami (fuj :| ), więc przetrzymałam je najpierw dzień bez ściółki, żeby się przeczyściły...

AGAM
01-02-2012, 11:39
Dżdżownice mnie są odpowienie dla wszystkich gatunków. W naturze na pewno nie sa pokarmem sucholubnych gekonów więc ja raczej bym sę wstrzymał...

Cahir
03-02-2012, 23:23
Cześć

To znaczy kto Cię upierdzieli - gekon czy świerszcz ?

Można podawać, ale nie trzeba i raczej jako urozmaicenie,
o ile wogóle będzie chciał jeść. Dżdżownice mogą zawierać
całą baterię zanieczyszczeń, metali ciężkich, pasożytów i
bakterii jaką tylko możesz sobie wyobrazić. Jak juz się
uprzesz, to pamiętaj, że czerwone robaki kompostowe są
toksyczne. Dozwolone są rosówki - ale po kilkudniowym
pobycie w środowisku, w którym mogą oczyścić przewód
pokarmowy.

Cahir

Sir Szajba
04-02-2012, 09:35
Boje sie że mnie świerszcz upierdzieli, bo kiedyś jak bylem na rybach to dorwalem coś podobnego i biore nabijam na haczyk, zarzucam, a tu to coś sie gebą wgryzlo w palec, trzeba bylo uśmiercić, dopiero wtedy puścilo.

Cahir
04-02-2012, 09:59
To, co nabijałeś na haczyk to napewno nie był świerszcz.
Swierszcz Cię nie ugryzie, w żaden sposób nie jest w
stanie.

Cahir

42d3e78f26a4b20d412==