PDA

Zobacz pełną wersję : WARAN NILOWY prosze o infor.



BOCZALOS
25-01-2012, 12:33
cze mam wielka prośbe prosił bym o informacje na temat waran nilowego jak go osfajac bo narazie jest to trudne boi sie mnie i ucieka do kryjówki gdy chce go brac na rece bije ogonem czasami i prubuje gryzdz niewiem czy to narazie normalne (jest młody 45 cm) ale powoli mnie to niiepokoi prosił bym o jakąs dopra rade na ten temat i co w tym wypadku powinienem robic.
dziekuje z góry :))

CURTUS
25-01-2012, 13:29
No tos sie Stary wkopal - V.niloticus jest coprawda slicznym gatunkiem
jednak jego oswojenie graniczy z codem.
Znam tylko jeden przypadek czesciowego sukcesu - gostek kupil waranka jako 25cm "kijanke" i prawie codziennie "tlamsil" go na rekach.
Niestety - na miesiac wyjechal - po powrocie (juz 70cm)waran za diabla niedal sie wziasc na rece. To wybitnie nieufny gatunek.Do "zabawy" polecam V.salvador,V.albigularis,V.exanthematicus - tez nigdy nie beda przypominac psa ale przy odrobinie cierpliwosci bedziesz je mogl bezproblemowo "obslugiwac".

Mateusz
26-01-2012, 03:45
to fakt, waran nilowy to nie jest jaszczurka oswajająca się jak np , abigularis. ja sie nie spotkałem z oswojonym waranem nilowym.

_Gekon_
09-09-2013, 10:06
to jestescie w błedzie. Ja z kolei widziałem program jak koleś miał w seoim biurze miał warana nilowego i sobie najnormalniej mieszkał i do terra wchodzil tylko spać:/

42d3e78f26a4b20d412==