PDA

Zobacz pełną wersję : gekon gruboogonowy



CD/Tombik
23-01-2012, 09:17
Witam
Mam zamiar hodowac parke gekona gruboogonowego i w zwiazku z tym mam sporo pytan:
1. Czy bedzie sie denerwowac gdy przy terra bedzie ruch ? Poniewaz mam zamiar postawic terra obok kompa i po prostu chodzi mi o ruch myszki i wstawanie od krzesla
2. Czy moze byc w miejscu zaciemnionym ? oczywiscie bedzie zarowka ale czy potrzebuja swiatla naturalnego slonecznego?
3. Czy bedzie im przeszkadzala muzyka ? nie glosna taka srednia, jesli bedzie przeszkadzala to sie ogranicze albo postawie dalej glosniki
4. Czy terrarium mozna postawic na stałe ? znaczy czy moge urzadzic postawic i np przykrecic a potem sprzatac tylko tak przez otwierane drzwiczki ? czy bede musial raz na jakis czas wyjac wszystko i dokladnie wymyc ?
5. Czy sa jakies sposoby zeby miec parke ale zeby samica "sie nie okociła
" ?
6. Czy temperatura w jednym rogu terra 30 stopni a w drugim 25 + lampka 60 W starczy im ?
Ok napisalem wszystko :)
Z gory dziekuje za odpowiedzi

Ghost
28-01-2012, 13:43
to sa nocne zwierzeta wiec nie potrzebuja za duzo swiatla...
ja jednak zainstalowal bym jeszcze swietlowke

dr Robert
30-01-2012, 04:57
1. Z czasem przyzwyczają się do ruchu wokół terrarium. Jeśli na początku byłyby problemy trzeba zasłonić szybkę, ale sądzę, że nie będzie to potrzebne, zwłaszcza, że w dzień będą w kryjówkach. Nie wiem jak jest z oddziaływaniem elektromagnetycznym które emituje komputer i jak wpływa na gady. Ja bym chyba postawił troszkę dalej od kompa.
2. Nawet nocne gady lubią się np. rankiem lub przed zachodem słońca pogrzać w promieniach słońca, dlatego oświetlenie jest konieczne. Musi być zachowany cykl dobowy.
3. Głośna muzyka, drgania zapewne nie są zbyt dobre.
4. To zależy. Są tacy co całe myją (szczególnie gdy zaplączą się np. roztocza), ale zwykle nie trzeba nosić terrariów po mieszkaniu, może więc być na stałe.
5. Wszyscy raczej modlą się, żeby "się okociła". Sposobem na nierozmnażanie są złe warunki w terrarium lub rozdzielenie pary.
6. Trudno powiedzieć co to znaczy "25 + lampa 60 W", temperaturę mierzy się w stopniach, a nie w lampkach. W dzień powinno być miejsce gdzie będzie 35-40 stopni (pod lampą i takie gdzie będzie chłodniej np. 25 stopni C.

Kunoichi
30-12-2012, 13:49
jesli chodzi o "okocenie" :) to ja tez mam pytanko, bo bede miec parke i gdzies czytalam ze zbyt czesta ciaza prowadzi do smierci,czy to prawda? przeciez niebede go cochwile wyciagac, a chce zeby w jednym terra mieszkaly

42d3e78f26a4b20d412==