PDA

Zobacz pełną wersję : Kameleon



Sir_bonzo
18-01-2012, 16:18
Na jak dlugo można pozostawić kameleona jemenskiego bez jedzenia bez szkody dla niego?

xol
19-01-2012, 02:59
Kameleony mają szybką przemianę materii i dużo jedzą, nie jedząc szybko opadają z sił (a w każdym razie tak mi wet mówił jak mój nie chciał jeść). Co to znaczy "pozostawić"? Bo jak chcesz wyjechać i zostawić kamka samego, to chyba zły pomysł, poza jedzeniem jeszcze sprawa picia, spryskiwania itp... W ogóle nie powinno się zostawiać gadów bez opieki.
Inna sprawa, że kamki czasem odmawaiają jedzenia np. pod wpływem stresu (zmiana terra itp.), wtedy potrafią nie jeść nawet tydzień. Ale to nie znaczy że można kamka przez tydzień nie karmić i zostawić samego!

Black
19-01-2012, 03:18
Nigdy nie zostawialem kamki na dlugo, ale jesli chodzi o jedzenie to bywalo ze nie jedla przez tydzien z braku dostepu porzywienia. Teraz naprzyklad tez nie je mimo ze swierszcze biegaja wokol niej. Jest to chyba porzyczyna ze jest w ciazy. Niestety jajka puste:( Co do spryskiwania terra. to tez bywalo ze przez jakis czas nie spryskiwalem z braku czasu bo wychodzilem jak spala i wracalem jak spala, ale po takim czasie jak widzila wode to nie bala sie tylko biegla do listkow na ktorych byla woda. Nie polecam pozostawiania wogole zwierzat bez opieki! Poto je mamy zeby dbac onie i stworzyc jak najlepsze warunki, chyba ze sa ludzie ktozy mysla inaczej:(

Pozdrawiam!
Dawid
Kameleon;)
3City

dr Robert
19-01-2012, 08:56
Dorosłe, zdrowe kameleony jemeńskie można zostawić bez pokarmu na 4-6 dni, młode 2-3 dni. Dobrze jednak, aby miały w ciepło w dzień czyli włączoną żarówkę. Nie nalezy jednak tego robić zbyt często.

Matiik
19-01-2012, 09:25
Black , czy dobrze wnioskuje , ze jestes z trójmiasta ? jesli tak to prosze podaj mi swój e-mail lyb GG czy coś podobnego - ja jestem z Gdańska :)
I nie wysyłaj info na maila powyzej tylko jak juz to na :


mateuszp3@interia.pl

Black
19-01-2012, 10:23
Zgodze sie z dr. Robertem. Swiatlo wlacza i wylacza sie samo wiec bylo wszystko ok.

Sir_bonzo
20-01-2012, 14:26
Dziekuje bardzo! Co do niektorych wypowiedzi... nie pisalem bez opieki tylko bez jedzenia!! Czytajcie uważniej.
Pozdrawiam.

42d3e78f26a4b20d412==