PDA

Zobacz pełną wersję : kameleon nie chce jeść



Barteosz Bednarczyk
29-12-2011, 02:56
mój kameleon jemeński od dwóch dni nic nie je a wcześniej rzucał się na jedzenie czy to normalne , czy jeszcze poczekać i jak długo czy od razu iść do weterynarza ? Pomóżcie !!! Dzięki

zeez
29-12-2011, 06:56
To chyba kiepsko, obserwuj go moze ma niestrawnosc. Napisz czym -> go karmiles, moze czyms sie "zapchal". Ktos tez chyba pisal na forum ze krzywica objawia sie czasem oslabieniem jezyka i wtedy tez niemoze biedak jesc (-> sprawdz czy ma swiatlo UVB).
Jesli rusza sie normalnie, i niema innych objawow (->otwiera pyszczek, drzy ,siedzi skulony w krzakach ) to poczekaj jeszcze ze 2 dni a jak mu sie nie poprawi to do weterynaza. Podewaj mu wode z witaminami.

Pozdawiam
Kuba

Barteosz Bednarczyk
30-12-2011, 02:42
dzięki za odpowiedz no sam nie wiem rusza się normalnie swiatlo tez ma takie jak trzeba poczekam jeszcze dzien i zobacze jak bedzie zle to wzywam ratunku CZESC

Barteosz Bednarczyk
30-12-2011, 02:46
nie powiedzialem czym go karmie wiec karmie go swierszczami zjada okolo 4 - 5 i od "nowoSci" nic innego nie chce jesc podawalem mu banana, pomarancze, jablko , grapefruita, kiwi i marchewke - oczywiście starte i nic czy wam tez to sie zdaza?? ale powiedz jak podac witamine w plynie czy pipetka do pyszczka?? poza tym w aptece nie ma witaminy AE w plynie jest tylko A i to na recepte (moze cos mi sie pochrzanilo) odpowiedzcie CZECHO

iwona krzywkowska
09-01-2012, 03:00
W aptece rzeczywiście nie dostaniesz wit. A+E W PŁYNIE.
Kup witaminy w sklepie zoologicznym /kosztuja ok. 13 zł./ Poproś o te specjalne dla jaszczurek.
Jak podawać? Najlepiej nalewając odpowiednią dawkę na świerszcza.

42d3e78f26a4b20d412==