PDA

Zobacz pełną wersję : Gekonek



PaWeL^
24-12-2011, 06:28
hehe !! Dzisiaj okolo 10.30 stałem się wlaścicielem fajnego gekonika lamparciego !! i mam jeszcze pare pytań:
-czy to normalne ze co jakiś czas wychodzi z kryjówki na chwile (0,5 min) i znowu do niej sie chowa??
-tak mnie jakos pokusiło zeby dać mu świerszcza wszyszedłem z pokoju na 1 min gdy przyszedłem świerszcza już nie bylo!! czy mógł go zjeść gek albo gdzieś się wkopał w podłoze (kostka kokosowa)??
-kupiłem witaminy "Vitamix REP" sprzedawca powiedział ze w nich już jest wapno ! ale ... na nich pisze po czesku :((( i nie wiem ile podawać, jak często i czy mam jeszcze osobno podawać wapno ??

-jak misię coś jeszcze przypomni to napisze !!

z gory dzięki !!

cromat
24-12-2011, 07:19
Powodzenia w hodowli ciesze sie twoim szczesciem
1)tak to zwierze nocne lecz czasem sobie wylazi zeby podchodzic a jak masz ja 1 dzien to poznaje teren....:D
2)Tego to ja juz nie wiem ale mogl go zjesc a mogl sie zakopaac tez swierszcz:D j akarmie z pensety i zawsze wiem ze zjada:D
3)NIe mialem doczynienia z tymi vitaminami lecz wapno tez mozesz dawac bo wapna nie przedawkujesdz witaminy dawaj co 2 dni a podajesz krople na jednego swierszcza.....Pozdrawiam jeszcze raz zycze milej hodowli.....

PaWeL^
24-12-2011, 09:11
już wiem ... świerszcz sie zchowal ale gdy wyszed gekon go zaatakowal (nieudanie) odgryzł mu nogę ale po 5 min dorwał go :))))

cromat
24-12-2011, 10:37
no i tak ma byc:)))gekony the best mialem sie zamieniac za zbozowke ale nie chce!!!

PaWeL^
24-12-2011, 12:45
heh ... mam jeszcze pare pytań!!
-moge na noc terra zasłaniać ?? bo umnie w pokoju się dosyć dlugo świeci swiatło !!
-zrobiłem jaskinie dla geka ale ... niewiem czy mogę ją skleić "atlasem" takim co do kafelek bo troszkę mi zostało po ostatnim remoncie :))))))
-chcę tylną sciankę zrobić z kory !! (przykleic na sklejke, a później na dwustronnej teśmie) ale nie wiem czy może być kora z dębu ?? aha i czy glony które są na koze mogą być szkodliwe dla geka ?? kore wymyje ale zawsze coś zostanie !!

z góry thx !! :)))))))))))))))))))))))))))))))

xol
24-12-2011, 13:25
Wypraż korę w piekarniku to wszystko zdechnie: "glony" (porosty?), ewentualne pasożyty i inne rzeczy które mogłyby zaszkodzić.

cromat
24-12-2011, 14:19
Tak mozesz zaslonic ale pamietaj zeby byla wentylacja!!!
To znaczy ja sklejajem siliconem akwarskim ale to wyjolem mozesz mu równo dobrze polozyc dwa mniejsze kamyki jeden wiekszy na to i ma tez domek:D
Tak kora jest doabra i przyklej tasma dwustronna tez tak mialem....to znaczy tak jak napisal xol ja mam korzen po akwarium ale nic jej nie jest:D Pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==