PDA

Zobacz pełną wersję : Jak to zbudować!!! - wystrój tylniej szyby



Anolis1987
20-12-2011, 09:56
Zamierzam wsawić na tylną szybę terrarium taką kamienną płytkę imitującą skałę aby dodatkowo je ozdobić. Niestety nie wiem z jakiego materiału to zrobić (gips, fuga, beton czy coś innego) i jak to przymocować. Z góry dziękuję.

big.marcin
20-12-2011, 13:45
mam taką ozdobę w dwóch terra. wjednym jako materiał wiążący użyłem ceresitu do przyklejania glazury(najpierw trzeba jednak przymocować do szyby siatkę tynkarską-najlepiej silikonem i na nią dopiero narzucić ceresit) bardzo dobrze trzyma ale dość dużo waży.W drugim terra użyłem ELEWAXU- to też klej do glazury tylko kupuje się go od razu gotowy do użycia, jest dużo lżejszy od zaprawy ceresitowej ,nie trzeba montować siatki tynkarskiej,ale dość długo schnie. Ewentualnie jeżeli nie będą to ciężkie kamienie możesz je przykleić samym silikonem-ale kamień musi mieć dosyć gładką powierzchnię, w przypadku sztucznych betonowych skałek lub o podobnej strukurze pokryj majpierw ich powierzchnię (tą od strony szyby )szkłem wodnym.
pozdrawiam

metoda7
21-12-2011, 03:40
Ja u siebie w terra mam wyklejoną łupkami, które przykleiłem silikonem.
Efekt fantastyczny,a i mojemu lampartowi się podoba!

Nook
21-12-2011, 03:46
ja mam całe ścianki terrarium wyłożone Atlas +, nałożyłem tą zaprawę na kamienie które wcześniej przykleiłem silikonem. Efekt niezły, nawet mi wyszło, mimo ze nie miałem nigdy do czynienia z zaprawami... co prawda lepiej by było jakbym dodał do niej barwiniki :) ale cieszę się z tego co mam.

Moj kolega ma terrarium, wyklejone piaskowcami znad Odry (oczywiście musiał je nieźle umyć :)), na to nałożył zaprawę, wygląda poprostu super, kiedyś postaram się zdjęcie jego terrarium umieścić na forum.

Alicja
21-12-2011, 09:09
Jeśli ktoś chce zobacz jak wygląda tylna ścianka wyłożona piaskowcem zapraszam na strone
http://brodacze.of.pl/
do działu galeria - terraria
Wada że sporo to waży szczególnie w dużych terrariach ...

42d3e78f26a4b20d412==