PDA

Zobacz pełną wersję : juz jest a.blotna ;) , częstotliwość podawania wapnia



carism
20-12-2011, 04:41
Juz jest. Nazywa sie Chester (lub Czesia).

Po jednodniowej glodowce, juz duuzo je swierszczy.

Oby tak zawsze,

Swiezy "terrorysta"
Carism

p.s. Czy wapno podawac co dwa dni? Daje jej ze swierszczami,tzn krusze dwie tabletki, wrzucam swierszcza i agamie. Tak wystarczy, czy to za malo?

dr Robert
20-12-2011, 04:46
Dwie tabletki co dwa dni to zdecydowanie za dużo. Proponuję raz w tygodniu dać jej dobrze obsypane proszkiem z tabletek wapnia świerszcze. powinno wystarczyć i chyba nie będzie za dużo.

carism
20-12-2011, 05:04
dziekuje. Ale jak jej podaje tak ca. 3 swierszcze (wiecej dziennie nie zje)
opsypane wapnem, i dam raz na tydzien, nie bedzie potrzeby uzupelniac wapna np. tym w syropie?
p.s.
Czytalem w Twoich wypowiedziach ze masz rowniez blotna. Czy jak byla mala(moja ma ok. 24cm) tez nie chciala siedziec w terrarium , tylko co chwile wychodzic ? (podchodzi do szyby i drapie, jak podam reke to wychodzi- ale nie chce tego robic za czesto, bo juz raz wykonala skok z wys.60cm, na parkiet. Chyba jeszcze za wczesnie na spacery poza terra)

Witaminy: Daje SerraVit Complex (?) - co 3 dni (obsypane swierszcze-) tak moze byc?

dr Robert
20-12-2011, 06:32
To nie zrozumiałem wcześniej. Jeżeli takie obsypane to można np. co drugie, trzecie karmienie dawać, a u starszych rzadziej. Agamy błotne hodowałem przed laty. One stale chcą wyjść na zewnątrz, dlatego powinny mieć duże terrarium z wieloma gałęziami i roślinami. Przeczytaj opisy, trzymaj w odpowiedniej temperaturze itd.

carism
20-12-2011, 06:50
na razie ma 60x30x40h. (zdjecie w zalaczniku). to bedzie tak na ok. 3 mies. Jak juz (mam nadzieje) sie zaadoptuje do zycia w towarzystwie tzn, nie bedzie uciekala, chowala sie itp.
opisy czytalem. troszke bledny (oswietlenie) jest w opisach gatunkow na terrarium.com.pl. a w terrarystyce.pl jest tylko ogolnikowy.
Troche sie dowiedzialem z forum. a jak czegos nie bede wiedzial, czy nie potrafil znalesc, zapytam sie fachowcow na forum. Moze odpowiedza ;)
wilgotnosc ma 70-75%
temp dzien: 27-30 C / pod DayGlo 33-36 C
noc: 23-25 C.

Dzieki za info
Pozdrawiam,
Carism

LegMAN
20-12-2011, 06:56
GDZIE KUPIŁEŚ TO TERRA I AGAMKĘ

carism
20-12-2011, 07:22
agamka w Kakadu CH Wilanowska.
Obsluga ok. polecam Norberta (gady) na pewno jest w weekendy.
I terra tez.
Agamka 200
Terra 170,
+ wyposazenie, swiatlo,oprawki,korek, aut.wyl.pradu itp: ca.350
----------------------
(korek klejony 3x, najpierw na silikonie akwariowym, ale tak "pachnialo" ze zerwalem i kleilem na "cola cork"! Super, po 24h nic nie czuc.Polecam.

Pozdr!
carism

p.s.
Jak potrzebujesz info przy terra, wal jak w dym. Cwiczylem na wlasnych bledach ;)

42d3e78f26a4b20d412==