PDA

Zobacz pełną wersję : UWAGA!!!



kymon
28-02-2014, 03:40
Witam wszystkich,
Przez pewna osobe z allegro stracilem swoje legwany, te, ktore jeszcze nie zarejestrowalem (a przeciez mam na to 14 dni) jak i te posiadajace dokumenty rejestracyjne. Jesli ktos jest zainteresowany to nick tej osoby przesle na maila.

Serdecznie pozdrawiam

Jacku
28-02-2014, 05:44
Jak do tego doszło?

kymon
28-02-2014, 05:56
Wystawilem jednego lega na allegro, po prrostu policja inwigiluje allegro, podstawia osoby i probuje przeprowadzac transakcje kontrolowane. Jak odpisalem, ze nie ma polaczenia i nie wysle zwierzaka ze wzgledu na jego bezpieczenstwo mialem tego samego dnia prawie cala jednostke policji w domu, to tyle. Jednego lega kupilem tydzień temu w Cz-wie i przez przypadek zapomnialem zabrac dokumentu (ktory zostal juz wyslany do mnie poczta) - mieszkam 400 km od Cz-wy. Policja nie chciala nawet sluchac tych "BZDUR"?????? i zabrala wszystkie legi podwazajac wiarygodnosc dokumentow rejestracyjnych na inne legwany, ktore posiadalem. I TO JEST DOPIERO BZDURA. Aktualnie walcze o swoje zwierzaki, dzisiaj dostaje moj dokument i ciekawe co zrobia. Bede Was informowal co dalej.
Pozdrawiam

Walter Sullivan
28-02-2014, 07:06
Tępaki.Nie maja co robić więc nachodzą porządnych ludzi.:)

frydrych1
28-02-2014, 07:37
kurde szkoda mi tych legwanow ktore nie beda mialy warunkow na policji czy gdzies tam, walcz o nie ile morzesz!!!!!!!!!!! kurde jak takie cfaniaki z nich to niech przyjada pod moj blok i tam zrobia porzadek, zesrali by sie w gadzie a nie zrobili porzadek juz to widze.... najlepiej wlepic mandat za psa czy cos albo wlasnie sie przyczepic o legusie. a tak po za tym to ja mialem tez nie zla przygode z policja...
A wiec mialem nie dawno jeszcze mojego kochanego jamnika mial on 16lat wiec byl starym siwym dziadkiem ktory juz nie slyszal zupelnie i slabo widzial hmm to chyba nie bylo zagrozenie dla spoleczenstwa hehe policja byla u mnie dwa razy za to ze jamnik (zagrozenie dla spoleczenstwa) biega a raczej czolga sie po podworku bez kaganca i smyczy i to wszystko za to policja sie mnie czepiala. Po prostu uznali mojego psa za niebezpieczne zwierze to jest chyba troche chore. Ten pies byl koloru brazowego ale 10 lat temu a teraz byl taki siwy ze nie wygladal jak jamnik. MOJ piesek juz nie zyje od 3 tygodni :(

kymon
28-02-2014, 07:58
Nie obrazajmy wszystkich tepakow na swiecie, babka widzi 2 legwany i pyta czy to ten sam gatunek, rozumiecie groze sytuacji???

majka1989
28-02-2014, 09:16
Mój wujek też miał perypetie z policją. Szedł lasem nad morzem z psem (szczeniak,miał 10 miesięcy) na smyczy,ale bez kagańca (labrador,więc dość duży psiak) i chcieli mu wlepić mandat! Pies najchętniej zalizałby wszystkich na śmierć,ale to nieważne! W końcu wujek nie dostał mandatu,ale jednak....

Rysiek
28-02-2014, 10:15
Mam nadzieję, że jeśli papiery są OK i warunki, w których przebywały legwany nie odbiegają od przyjętych norm będzie dobrze. W takim wypadku łaski nie robią. Proponuję zwrócić się o pomoc do Urzędu, gdzie rejestrowane były gady.

Gdanszczanka
28-02-2014, 12:06
Wg. Prawa byłeś kimś kto sprzedawał nielegalnie przemycone legwany. To przestępstwo. Jeżeli wszystkei papiery są ok- legawny odzyskasz. Chyba dobrze że policja robi coś w sprawie wyłapywaniu dzikich zwierząt z ich naturalnego środowiska i rozprowadzaniu ich. Przecież nie będą skazywać osoby neiwinnej.

dawid_długoszewski
28-02-2014, 13:16
Lepiej niech sie zajmują tymi bezmuzgowcami co chodzą po osiedlu z nożami i tasakami!!!!!!!!!!!

kak
28-02-2014, 15:01
co do monitoringu, to nie policja, ale salamandra, oczywiscie ta kontaktuje sie z policja i nabijaja sobie statystyki
http://www.allegro.pl/country_pages/1/0/ochrona_praw_firma.php?firm_id=7

generalnie jesli sprzedajesz zwierzaka z listy cites, a nie napiszesz nic o papierach, spodziewaj sie wizyty smutnych panow w niebieskich beretach ;), jesli napiszesz, ze "ma papiery" tez moze tak byc.
trzeba dokladnie pisac jaki papier przez kogo wystawiony, to sie nie czepiaja.
pozdro

Gdanszczanka
01-03-2014, 00:29
tak właśnie... salamandra rozkazuje...a policja wykonuje:)

Gdanszczanka
01-03-2014, 00:36
Dawidzie... przeczytaj sobie raport do którego link podał kak, nie wiem czy wiesz w jakich warunkach zwierzęta są przemycane, potem sprzedawane za wszelką cenę osobom bez pojecia, męcza się i zdychają. Dopuki nei przeczytałam tego raportu nei wiedziałam na jaka skalę jest ten biznes legwanami. Wiesz ile ludzi w polsce ma legi? A hodowców, którym udało się rozmnożyć legi jest 3 może więcej. Chyba nie jesteśmy za tym by legi były wyłapywane z naturalnego środowiska(gdzie i tak jest ich już malutko) i trafiały do naszych domów a co gorsze do domów gdzie nikt nie ma pojęcia że legów "nie karmi się sałatą".Pozdrawiam

mboinski
01-03-2014, 10:09
Współczucia z powodu legów. A te debile w mundurkach chyba juz nie maja co robic. Ostatnio mi skroili telefon i laske zrobili ze przyjeli moje zeznania. Nie rozumiem ich :(((

foczka81
01-03-2014, 13:50
kymon napisał(a):
> Jednego lega kupilem tydzień temu w Cz-wie i przez przypadek
> zapomnialem zabrac dokumentu
jak można zapomnieć dokumentu, hę??

kymon
02-03-2014, 10:10
Witam,
Wczoraj przyslano mi pocztą moje dokumenty, więc idę i zobaczę ich miny. Jest mi tylko przykro, że moje legi trafiły narazie do warszawskiego zoo. Legi kupione legalnie, dokumenty są, a w dalszej części moja skarga na działania policji. Zobaczymy co dalej. Tak jak obiecałem będę informował. KAŻDY Z NAS MOŻE SIĘ ZNALEŹĆ W PODOBNEJ SYTUACJI. Jednym słowem przecieram szlaki.
Serdecznie pozdrawiam wszystkich wielbicieli tych pięknych zwierząt.

kymon
02-03-2014, 10:12
Przecież coś muszą robić,
Pozdrawiam

kymon
02-03-2014, 10:16
Witam,
Chyba zapomniałem napisać, że to wielka AFERA, jestem najprawdopodobniej jedyną osobą, która trzyma legi w moim mieście. Fajnie, nie???
POzdrawiamkymon napisał(a):

> Witam wszystkich,
> Przez pewna osobe z allegro stracilem swoje legwany, te, ktore
> jeszcze nie zarejestrowalem (a przeciez mam na to 14 dni) jak i
> te posiadajace dokumenty rejestracyjne. Jesli ktos jest
> zainteresowany to nick tej osoby przesle na maila.
> Legwany to nałóg
> Serdecznie pozdrawiam

42d3e78f26a4b20d412==