PDA

Zobacz pełną wersję : dwa legwany... (?)



die
19-11-2013, 08:35
Wiem ze jest to temat bardzo kontrowersyjny i ile legwaniarzy tyle zdan na ten temat. wiem ze ostatnio byl podobny watek no ale mimo wszystko chce poznac wasze zdanie. Dala mi duzo do myslenia rozmowa z facetem ktory ma sklep zoologiczny w naszym miescie. Wiem ze jest on prawdziwym maniakiem. No i pytam sie go jak sie zaptruje na kilka legow w tera, bo czytalem ze nie jest to zbyt dobry pomysl.
A on na to wskazal mi terrarium w ktorym byly 2 wieksze i 2 mniejsze legi. Wszystkie w doskonalej kondycji, przypomnialem sobie ze rzeczywiscie kiedys juz je tam widzialem i zyly sobie jak w sielance.
podal mi jeszcze jeden przyklad. Sam w domu hoduje bagatela 11 legwanow. Mowi ze nie wpuszczal ich w jednym czasie. byly one dopuszczane sukcesywnie i mowi ze nigdy z zadnym legiem nie mial problemu. I dlatego zaczalem sie gloosno zastanawiac.
Prosze Was o zdanie w tej kwestii. Moze jest ktos kto ma 2 badz wiecej legow?
Pozdrawiam

Fatman
19-11-2013, 08:47
Chcialbym zobaczyc dwa 1,7 m samce, ktore sa trzymane w jednym terrarium. Nie wspomne o wiekszych ilosciach...

die
19-11-2013, 09:06
No rzecz jasna ze 2 legi w relacjach samiec- samiec odpadaja :(

Fatman
19-11-2013, 09:14
To teraz chce zobaczyc dwie 1,5 m samice w jednym terra...

Jacku
19-11-2013, 09:20
Jest to możliwe (para) , ale tylko w terrarium o b.dużych wymiarach.
Pozdrawiam :)

die
19-11-2013, 10:29
a moze macie pomysl z czym mozna trzymac lega? jaka jeszcze jaszczurke mozna wpuscic? widzialem dzis na wlasne oczy lega z jakas mniejsza odmiana warana ;)

Długopis
20-11-2013, 02:17
A ja chciałbym zobaczyć to terra

Jacku
20-11-2013, 02:26
http://www.terrarium.com.pl/forum/read.php?f=10&i=1426&t=1426

Rysiek
20-11-2013, 04:35
Trzymanie pary lub kilku legwanów jest możliwe. Dlaczego nie ;-) Trzeba tylko stworzyć im odpowiednie warunki (czyt. duże terrarium), nie mogą to być osobniki dorosłe, duże z maluchami, lub dwa samce. Będą ze sobą walczyły, lub jeden zostanie zdominowany, może zacząć się zachowywać jak samica, może być odganiany od pokarmu, wody, ciepła. To się często źle kończy. Najlepszy układ to para lub samiec z większą ilością samic. Ile trzeba miejsca dla kilku dorosłych osobników odpowiedz sobie sam :-)

Marcin S-c
20-11-2013, 08:34
Ja ponad dwa lata temu umieściłem w jednym terra dwa legi. W miarę dorastania bywały momenty lepsze i gorsze (był moment kiedy musiały pomieszkać osobno ok. 1 miesiąca) ale nie jest to strasznie duży problem. Niemniej jednak jeśli nie masz wiele miejsca ( myślę tu o pow. przynajmniej 2-3 m2 o wys. 2m ) to naprawdę nie zawracaj sobie głowy i ciesz się tym jednym pupilem, którego już posiadasz. Ja też coraz częściej zastanawiam się nad rozdzieleniem mojej "parki" mimo duużego terrarium. One naprawdę rosną błyskawicznie, i tak jak na początku nie mogłem ich w tym terra znaleźć, tak teraz coraz częściej zdażają się przepychanki o dobre miejsce przy misce bądź pod lampą.

pozdrawiam

Saurus
20-11-2013, 08:39
moze zrob drugie miejsce z lampami do ogrzewania i druga miske na jedzenie :)

Mareksss
25-11-2013, 10:42
zapomniałeś zaznaczyć, że te 11 legwanów nie przebywa w terrarium tylko luzem poruszają się po domu w jednym adoptowanym dla nich pokoju, oczywiście bez kwiatków i firanek, są to dorosłe legawny mojące ponad 1,5 metra, acha jeszcze nie wiem czy ten Pan wspomniał Ci, że razem z nimi przebywa kot, a w drugim pokoju są warany też kilka i luzem - nie mają nazwy polskiej a więc nie podam, a nazwy łacińskiej nie pamiętam. Od niego kupowałem legwana i jestem zadowolony.

42d3e78f26a4b20d412==