PDA

Zobacz pełną wersję : SPuchniety palec.. :(



die
23-10-2013, 09:58
Dzis zauwazylem ze moj legus ma spuchnietego jednego palca.. w sumie to sama koncowke zaraz przy pazurku. WYglada ten palec niemalze jak z reklamy heyah. Jak ktos widzial logo tej sieci to wie jak wyglada palec.. No moze nie jest tak bardzo spuchniety ;)
Obejrzalem palec dokladnie.. Nie ma sladow zlamania ani stluczenia. Wydaje mi sie ze musial sobie delikatnie wyszarpnac pazurka i stad ta opuchlizna. A teraz pytanie do was. Co mam z tym zrobic ? Zostawic samemu sobie bo opuchlizna powinna zejsc .. a moze czyms posmarowac? Prosze o pomoc...

WaRiaT_1986
23-10-2013, 10:20
Narazie to przemyj wodą utlenioną.
I czekaj na opinie bardziej doświadczonych terrarystów.

Darius
23-10-2013, 13:22
Wydaje mi sie ze to jakis maly uraz mechaniczny. Moze o coz mu sie zaklinowal jak lazil po terrarium i stad ta ta opuchlizana. To raczej nic powaznego jesli nie ma ran to przemywaniw woda utleniona nie jest potrzebne. Obserwoj palca jakby sie cos wiecej dzialo to pisz.

Marblo
25-10-2013, 14:53
Takie male urazy konczyn (palcow) pozostawia sie do samo-zagojenia. Mysle ze nie powinienes sie tym przejmowac tylko od czasu do czasu zerknij czy nie robi sie tam cos zlego.

Ada
30-10-2013, 01:00
no żeby nie tworzyć nowego tematu podłączę się tu:)
Mój robaczek ma spuchnięty paluch od 6-7 dni i opuchlizna nie schodzi.Spuchnięty jest palec tylnej łapki tuż przy nasadzie.Co radzicie?? czekać dalej czy do weta??:/
ada

czakol
30-10-2013, 03:25
moj raz mial spuchnieta lape przednia, bo tym jak mi uciekl .... bylem z nim u weta i wet doradzil, poczekac mi pare dni i obserwowac co sie bedzie dzialo, widzialem, ze juz lepiej zaczal sie poruszac, wiec to zostawilem i teraz wszytsko jest ok!! oczywiscie wybor nalezy do ciebie/pzdr

Darius
30-10-2013, 09:43
z tego co wiem z urazami palców u legow niewiele sie robi poprostu czeka sie az wydobrzeja. Jesli nie wyglada to jakos tragicznie to powinno mu przejsc po jakims czasie. Oczywiscie mozesz isc do weta ale ja na twoim miejscu bym poczekal i uwaznie obserwowal lape.

Ada
04-11-2013, 01:19
wczorajsze oględziny;) mojego robaczka wykazały że opuchlizna - baaaardzo wolno - ale schodzi.Dziękuję za rady.
ada

42d3e78f26a4b20d412==