PDA

Zobacz pełną wersję : Spacerki po domu



afrox
14-07-2012, 06:36
Witam wszystkich bardzo serdecznie! Zawracam Wam głowę gdyż jako fachowcy możecie odpowiedzieć na moje pytanie;).
Ostatnio zauważyłem że mój Fredi - pięcio miesięczny legwanek zaczął się nudzić w swoim domku i naszła go ochota na zwiedzenie pokoju. Dało się to zauważyć, gdyż już dwa razy pozwolił sobie bez pytania opuścić domek. Pomyślałem sobie więc, że nadszedł już czas aby mu to umożliwić. Niestety jak tylko znalazł się poza terrariumem zaczął uciekać i chować się w najgłębsze zakamarki pokoju. I właśnie z tą sprawą zwracam się o porade do Was. Czy takie zachowanie jest normalne? Co powinienem robić gdy się schowa - czekać aż wyjdzie czy starać się go wydostać? Niestety legu nie chce sam wracać do domku i jestem zmuszony go łapać, przez co zaczął się mnie bać (a był już na tyle osfojony że sam wchodził mi na ręke)..Musze dodać że Fredek ma około 42 cm długości i zastanawiam się czy nie stanie mu się nic złego podczas takich wędrówek..
Prosiłbym o porady w tej sprawie gdyż Fredi jest żądny wędrówek a ja nie chce go niepotrzebnie powstrzymywać w jego pasji wędrowniczej ;).

Seb
14-07-2012, 07:13
Jedyne co możesz zrobić to musisz mu uniemożliwić schowanie się w pokoju w niebezpieczne miejsc :-). Pozatykaj wszystkie dziury , wnęki za szafami i co tylko możliwe bo gwarantuje że komu jak komu ale Legowi przychodzą do głowy takie odjechane pomysły że potrafi zaskoczyć a nieraz i nieźle przestraszyć. Jedna nie fakt że się chowa jest najgorszy ale dwie inne rzeczy 1. stres dla malucha 2. to że za nic nie odezwie się jak go będziesz wołał :-)

michał nierodzik
14-07-2012, 07:59
Moj leg ma 110 cm ma 1 rok wchodzi do terrarium i wychodzi kiedy chce załatwia sie pozaterrarium na szmatke zależy komu odpowiada takie zachowanie bo on nawet w nocy przychodzi do mnie do łuzka spać .Jak legwana przezwyczajisz do chodzenia podomu to ci bedzie go cieżko oduczyć a on szybko rośnie
pozdrawiam;)

afrox
14-07-2012, 09:50
he to fajnie masz, że Ci tak sam przychodzi...Gdyby mój tak robił to nie musiałbym ludziom teraz głowy zawracać;). A pamiętasz może jak wyglądały pierwsze spacerki twojego lega po domu? No i kiedy po raz pierwszy go puszczełeś? Może powinienem jeszcze zaczekać z puszczaniem mojego aż podrośnie albo cuś? Pozdrówki

Pavtik
15-07-2012, 13:20
witam
Teodor robi coś o co nie podejrzewałem jaszczurek - otwiera sobie sam terra!!! Szyby są rozsuwane więc łapie pazurami za rant szyby i po prostu ją odsuwa.
Udało mu się kiedyś raz , drugi i teraz spokojnie zamykam go w terrarium i kiedy chce to wychodzi. Czekam kiegy po powrocie będzie za sobą zamykał :)
pozdrawiam

bizon
15-07-2012, 22:45
Mój również rozsuwa sobie szyby żeby wyjść musiałem zastosować taki zamek żeby mu to uniemożliwić - niestety noce coraz zimniejsze. Gdy zaczął sam wychodzić z terrarium to był raczej ciekawski niż bojaźliwy. Jednak tak jak pisze Seb musisz powtykać szmaty pod łóżka za łóżkiem wszędzie gdzie może się wślizgnąć. Ja ponieważ byłem na zmianie tapety zakleiłem taśmą szczeliny wokół mebli. Obecnie Spike jest tak duży że nie ma szans na wejście gdziekolwiek z tych dziur.

Rysiek
16-07-2012, 10:17
Mój legwan też swobodnie chodzi po mieszkaniu, a kiedy chce wraca do terrarium. Takie spacerki to fajna sprawa, ale trzeba mieć nad tym kontrolę. Pozdrówko! Rysiek

__DAWID__
18-08-2012, 18:24
WIEC FREDI JEST NORMALNYM LEGWANIKIEM JAK TO BYWA U MLODYCHLEGWANOW SA BARDZO CIEKAWSKIE .JESLI CHCESZ BY FREDI CHODZIL TO NAJLATWIEJSZYM POMYSLEM JEST ZAKLEJENIE SZEROKA TASMA WSZYSTKICH SZCZELIM A W KOLO UZKA PRZYKRYCIE ZAKAMARKOW KOLDROM I PODUSZKAMI POZATYM LEGWANY MAJA Z NATURY CHOWANIE SIE ZA KSIAZKAMI MOJ PUPIL UWIELBIA SIEDZIEC W DRUKARCE CO MI PRZYSTWAZA WIELE KLOPOTOW NIEBIEZ LEGWANA NA SILE NAJLEPIEJ PRZYSTAWIAJ MU REKE OD PYSKA A ON SAM WEJDZIE NA NIA JESLI BEDZIESZ JA PRZESOWAC W JEGO STRONE POZATYM CODZIENEI BIERZ GO NA 30 MIN NA REKE I DRAP POD PYSKIEM LEGWAN PRZYZWYCZAI SIE I BEDZIE CORAZ PEWNIEJSZY

42d3e78f26a4b20d412==